Kraina Wygasłych Wulkanów

Aktualności

Kilkanaście milionów lat temu Kraina Wygasłych Wulkanów (obszar Gór Kaczawskich i Pogórza Kaczawskiego) była tajemniczym miejscem nękanym ciągłymi trzęsieniami ziemi, erupcjami wulkanów i spowitym wiecznym dymem.

Dziś już nie ma śladu po tym katastroficznym czasie. Pozostały natomiast po nim liczne pamiątki w postaci wspaniałych krajobrazów, stożków wulkanicznych i skarbów w ziemi.

Kraina Wygasłych Wulkanów to nie tylko relikty wulkanizmu, ale również miejsce wielu wydarzeń kulturalnych, zawodów sportowych oraz imprez regionalnych. Poniżej znajdują się aktualne imprezy odbywające się w regionie.

 

 

 

Kaczawski Jarmark Bożonarodzeniowy


Zapraszamy na wspólne przeżywanie magicznych, przedświątecznych chwil. W jarmarku weźmie udział wielu artystów, rękodzielników, rzemieślników, wytwórców produktów lokalnych, koła gospodyń wiejskich i zespoły folklorystyczne z regionu...

Więcej

MASKOTKA KRAINY WYGASŁYCH WULKANÓW


Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie”, z siedzibą w Mściwojowie zaprasza mieszkańców Partnerstwa Kaczawskiego do udziału w konkursie na opracowanie modelu maskotki Krainy Wygasłych Wulkanów....

Więcej