Strona główna »» Wyprawa do Turcji
Wyprawa do Turcji
Trasa wyprawy będzie wiodła między innymi po krainach Kapadocji oraz Środkowej Anatolii, będą również Państwo mieli okazję zwiedzić tureckie wybrzeża Morza Śródziemnego oraz Czarnego
Cena:
3000.00
PLN

Pełny opis produktu

 

Turcja

(31.05 - 13.06.2014)

 

Informacje ogólne

Wyprawa jest przeznaczona dla osób chcących poznać egzotyczna Turcję z innej perspektywy niż autobus z przewodnikiem. Podróżować będziemy w dużej mierze bezdrożami i drogami szutrowymi, tak by dotrzeć do miejsc gdzie zwykli turyści nie mają dostępu. Trasa została tak zaplanowana by dać Państwu możliwość na zwiedzanie oraz poznawanie urokliwej Turcji bez pośpiechu.

Trasa wyprawy będzie wiodła między innymi po krainach Kapadocji oraz Środkowej Anatolii, będą również Państwo mieli okazję zwiedzić tureckie wybrzeża Morza Śródziemnego oraz Czarnego. Tym razem stawiamy na zwiedzanie i wypoczynek w promieniach tureckiego słońca. Samochody biorące udział w wyjeździe, muszą mieć sprawny napęd na 4 koła i posiadać odpowiednie wyposażenie biwakowe. Wyprawa będzie miała charakter kameralny, oznacza to że liczba samochodów będzie ograniczona do 10.

Trasa

Całkowita długość trasy to prawie 5500 km, liczona razem z powrotem oraz dojazdem do Turcji. Trasa dojazdu prowadzi przez Słowację, Węgry oraz Rumunię, granicę z Turcją przekraczamy w miejscowości Malko Tarnovo.

Granicę między Europą, a Azją przekraczamy w Istambule na jednym z przeprawowych mostów. Tu rozpoczyna się nasza przygoda z odkrywaniem egzotycznej Turcji. Powoli przemieszczamy się do Krainy Kapadocji (miejscowość Goreme), po drodze zwiedzając obiekty historyczne oraz poznając orientalny krajobraz tego kraju. Kapadocja kryje w sobie wiele tajemnic i niespodzianek, które możemy poznać z lotu balonem bądź z okien naszych samochodów. Będziemy mieli okazję skorzystać z noclegu w hotelu, gdzie pokoje są wydrążone w skałach. Sam krajobraz Turcji to nie tylko step i półpustynie, będziemy mieli okazje wykapać się w słonych jeziorach (Tuz Gölü) oraz podziwiać majestatyczne wulkany (Karapinar), których w Turcji jest nie mało, przepiękne tarasy wapienne (Pamukkale) dostarczą Państwu niezapomnianych wrażeń. Wschodnie wybrzeże to malownicze plaże oraz pełne kolorów targi, na których można zasmakować orientu. Podczas naszej podróży nie zabraknie też miejsc znanych już od starożytności jak Efez czy Troja. Pod względem off roadowym Turcja dostarczy Państwu wiele atrakcji takich jak przeprawa wybrzeżem nad skalistymi klifami, księżycowy krajobraz krain wulkanicznych oraz przepiękne tarasy wapienne. Granicę między Azją a Europa przekraczamy w miejscowości Canakkale na promie. Dalsza podróż to powrót do Polski przez Rumunie, Węgry oraz Słowację

Pogoda

Idealnym miesiącem do spędzenia urlopu w Turcji jest czerwiec. Pogoda jest już wtedy stabilna i nie trzeba się obawiać intensywnych opadów. Aura jest wtedy bowiem wprost zachwycająca i temperatury nie są jeszcze zbyt wysokie (przeciętnie 30°C).

Nocleg

Większość noclegów spędzimy na campingach lub nocując w namiotach dziko. Należy o tym pamiętać, przy pakowaniu sprzętu campingowego, aby mieć odpowiednie wyposażenie. Osoby potrzebujące większego kontaktu z cywilizacją, będą mogły skorzystać z hoteli i pensjonatów (co 2-3 dni).

Cena

Opłata za uczestnictwo w imprezie wynosi  3000 zł przy dwóch osobach w samochodzie.

Wynajęcie samochodu na wyprawę (Nissan Patrol) - 6 000 zł.

4 000 zł - osoba w naszym samochodzie.

 

Cena obejmuje pomoc w naprawach (holowanie), ubezpieczenie, pomoc przy załatwianiu wiz oraz opracowanie trasy.

Do ceny należy doliczyć opłaty za ewentualne noclegi w hotelach/pensjonatach, bilety promowe, paliwo oraz opłaty związane ze zwiedzaniem różnych obiektów (lot balonem nad Kapadocją).

 

KONTAKT

ActiveTrip

ul. Wietrzna 91

53-024 Wrocław

tel: +48 505 313 560      

e-mail: info@activetrip.pl

Dostępne terminy

Kwiecień 2024
Pon Wt Śr Czw Pt Sob Nd
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Dostępne terminy są zaznaczone kolorem zielonym.

Newsletter

Zapisz się, aby cały czas być na bieżąco z naszą atrakcyjną ofertą.