Strona główna »» Wyprawa do Afryki
Wyprawa do Afryki
W celu dokonania rezerwacji należy nacisnąć przycisk REZERWUJ TERMIN, a następnie zaznaczyć dogodny termin w kalendarzu.
Cena:
4000.00
PLN

Pełny opis produktu

 

 

WYPRAWA MAROKO - SAHARA ZACHODNIA

 

 

 

Informacje ogólne

Wyprawa jest przeznaczona dla osób chcących zaznać smaku Afryki z innej perspektywy niż autobus z przewodnikiem. Podróżować będziemy w dużej mierze bezdrożami i drogami szutrowymi, które doprowadzą nas do miejsc gdzie nie zaglądają biura podróży. Poszczególne odcinki będą tak zaplanowane aby mieć dość czasu na robienie zdjęć, zwiedzanie i kolacje przy świecach.

Trasa wyprawy będzie wiodła między innymi śladami rajdu Paryż- Dakar i Budapeszt- Bamako, ale nie będzie ekstremalnie trudną, chociaż zakopać się nam zdarzy i to nie raz! Tym razem stawiamy na zwiedzanie i wypoczynek w promieniach afrykańskiego słońca. Samochody biorące udział w wyjeździe, muszą mieć sprawny napęd na 4 koła i posiadać odpowiednie wyposażenie biwakowe. Wyprawa będzie miała charakter kameralny, oznacza to że liczba samochodów będzie ograniczona do 5.

Pogoda

Styczeń i luty na północy Afryki charakteryzuje się bardzo przyjaznymi dla europejczyków temperaturami. W dzień powinniśmy spodziewać się od 20 do 35 st. C, a w nocy temperatura nie powinna spadać poniżej 10 ˚C

Opady deszczu nie są spodziewane. Nie będą nam również uprzykrzały życia komary i inne owady, chociaż gdzieniegdzie się pojawią.

Nocleg

Większość noclegów spędzimy na campingach lub na dziko. Należy o tym pamiętać, przy pakowaniu sprzętu campingowego, aby mieć odpowiednie wyposażenie. Osoby potrzebujące większego kontaktu z cywilizacją, będą mogły skorzystać z hoteli i pensjonatów (co 2-3 dni).

Trasa

Trasa wyprawy będzie bardzo zróżnicowana. Przemierzymy zarówno wysokie góry, obszary pustynne jak i miasta. Jej długość to ok. 4000 km, nie licząc dojazdu do promu.

W Maroku zmierzymy się z Atlasem Średnim i Wysokim, podjedziemy pod najwyższy szczyt Jebel Toubkal (4100 mnpm) a jak pogoda dopisze to będziemy go zdobywać.

W okolicach Merzougi przemierzymy samochodami, a dla chętnych również na wielbłądach okoliczne wydmy. Wyzwaniem dla śmiałków będzie wejście na najwyższą z nich!

Na naszej trasie znajdą się również takie atrakcje, jak opuszczone forty Legii Cudzoziemskiej, gdzie planujemy nocleg, wąwóz Todry, gdzie zdobędziemy się na mały treking.

W kolejnych dniach będziemy przejeżdżali przez miasta i plany filmowe min. "Klejnot Nilu", "Gladiator" i "Aleksander", jak również „Gwiezdne Wojny”

Odcinki trasy na Saharze Zachodniej przybliżą nas do klimatów rajdu Dakar. 

O ile będziemy mieli wystarczającą ilość czasu, to odwiedzimy również Mauretanię. Granica między Mauretanią i Saharą Zachodnią przypomni nam czasy przekraczania granicy w Świecku z lat 80tych. Niestety jej przekraczanie zazwyczaj wiąże się z kilkunastogodzinnym oczekiwaniem. W Mauretanii, pokonamy długi odcinek naszej trasy plażą…. Plażą, którą wiedziemy do stolicy kraju, Nouakchott. Przemierzając park narodowy Banc d'Arguin

Całość trasy zajmie nam ok. 14 dni 

Cena

Opłata za uczestnictwo w imprezie wynosi  3 000 zł przy dwóch osobach w samochodzie.

Wynajęcie samochodu na wyprawę (Nissan Patrol)  6 000 zł.

Do ceny należy doliczyć opłaty za ewentualne noclegi w hotelach/pensjonatach i bilety promowe

 

KONTAKT

ActiveTrip

ul. Wietrzna 91

53-024 Wrocław

tel: +48 505 313 560

e-mail: info@activetrip.pl

 

Dostępne terminy

Marzec 2024
Pon Wt Śr Czw Pt Sob Nd
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Dostępne terminy są zaznaczone kolorem zielonym.

Newsletter

Zapisz się, aby cały czas być na bieżąco z naszą atrakcyjną ofertą.