Strona główna »» Nasz blog »» „Wyprawa w poszukiwaniu skarbów Ziemi”
Wszystkie kategorie
Aktualności
Garaż
Kraina wygasłych wulkanów
Wyprawy

Newsletter

Zapisz się, aby cały czas być na bieżąco z naszą atrakcyjną ofertą.

Aktualności

Pełny opis

Skarby Ziemi odnalezione!

W słoneczny poniedziałek 22 kwietnia br. piętnastoosobową grupą rozpoczęliśmy w Wojcieszowie naszą wyprawę w poszukiwaniu Skarbów Ziemi. Pani Aleksandra Jaźwa i Pani Jolanta Sieniuć z firmy Ative Trip z Wojcieszowa przygotowały dla uczestników krótką prelekcję, która pozwoliła dokładnie zapoznać się ze skałami i minerałami występującymi na terenie Gór i Pogórza Kaczawskiego. Dzięki tym informacjom wiedzieliśmy już jakich minerałów będziemy poszukiwać podczas całodniowego szkolenia. Jak prawdziwi poszukiwacze skarbów z plecakami i  młotkami wyruszyliśmy na „tropienie” Agatów. Pierwszy obiekt, który odwiedziliśmy to stary kamieniołom melafiru w Lubiechowej, w którym spędziliśmy ponad godzinę na gorączkowych poszukiwaniach Agatów. Niektórzy uczestnicy z wielkim zacięciem poszukiwali minerałów, czasami wspinając się aż na sam szczyt kamieniołomu. Nasze przewodniczki nie mogły nadążyć z odpowiedziami  na co i róż pojawiające się pytania dotyczące każdego znalezionego „Skarbu”.  Z pełnymi plecakami, torbami, rozdartymi reklamówkami po wytężonych pracach w kamieniołomie przemieściliśmy się pod Pomnik Przyrody „Organy Wielisławskie w Sędziszowej.” W pięknym kwietniowym słońcu mogliśmy w okazałości podziwiać wyrobisko dawnego kamieniołomu. Oczywiście nie zabrakło historii geologicznej powstania kopuły ryolitowej. Stamtąd udaliśmy się na wzgórze Wołek. Po długim spacerze w końcu dotarliśmy do miejsca, w którym każdy  znalazł upragniony Agat!!!

Po całym dniu poszukiwań trafiliśmy do Nowego Kościoła do Pana Piotra Sarula, który od wielu lat zajmuje się zbieraniem i obróbką kamieni ozdobnych. Przecięte agaty każdy zabrał ze sobą. Co niektórzy wracając z naszej wyprawy planowali jaką biżuterię wykonają z zebranych okazów. Zmęczeni po całym dniu poszukiwań dotarliśmy do Wojcieszowa, gdzie czekało na nas ognisko z kiełbaskami.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za aktywny udział w szkoleniu, mamy nadzieję, że zdobyte przez Was Skarby na zawsze znajdą szczególne miejsce w Waszym domu, ogrodzie…