Strona główna »» Aktualności » Muzeum Złota

Muzeum Złota

Tutejsza ekspozycja opowiada o historii Złotoryi, ściśle zwianej z kopalnictwem złota, którego początki sięgają przełomu XII i XIII wieku. W przeszłości uzyskiwano tu około 48 kg kruszcu rocznie.

Tutejsza ekspozycja opowiada o historii Złotoryi, ściśle zwianej z kopalnictwem złota, którego początki sięgają przełomu XII i XIII wieku. W przeszłości uzyskiwano tu około 48 kg kruszcu rocznie. Muzealnej kamienicy z połowy XVIII wieku, znajduje się wiele wystaw, poświęconych  sposobom eksploatacji cennego kruszcu, geologii rejonu, znaleziskom archeologicznym, Polskiemu Bractwu Kopaczy Złota. Tutaj na własne oczy zobaczysz drobinki złota, skamieliny i minerały.   

W 1973 roku po raz pierwszy otworzono trasę turystyczną w Kopalni Złota „Aurelia”. Ponad 20 lat później odkryto Szyb Karola, łączącego chodnik z powierzchnią ziemi. W drugiej połowie lat 90 odnaleziono tu także elementy uzbrojenia z czasów II wojny światowej. Dziś zwiedzać kopalnię można od maja do września, a długość trasy wynosi 89m.

Inne polecane szlaki

Ekomuzeum w Dobkowie


Ekomuzeum w Dobkowie nie jest typowym muzeum tylko stanowią je rozproszone po całej wsi obiekty. Tutaj nie ma szklanych gablot, ciszy, tabliczek nie dotykać, a wręcz przeciwnie można, a wręcz trzeba wąchać, dotykać, szlifować....

Więcej

Newsletter

Zapisz się, aby cały czas być na bieżąco z naszą atrakcyjną ofertą.