Strona główna »» Aktualności » Ekomuzeum w Dobkowie

Ekomuzeum w Dobkowie

Ekomuzeum w Dobkowie nie jest typowym muzeum tylko stanowią je rozproszone po całej wsi obiekty. Tutaj nie ma szklanych gablot, ciszy, tabliczek nie dotykać, a wręcz przeciwnie można, a wręcz trzeba wąchać, dotykać, szlifować.

Ekomuzeum w Dobkowie nie jest typowym muzeum tylko stanowią je rozproszone po całej wsi obiekty. Tutaj nie ma szklanych gablot, ciszy, tabliczek nie dotykać, a wręcz przeciwnie można, wręcz trzeba wąchać, dotykać, szlifować. Nic dziwnego więc, że warsztaty dawnych technik rzemieślniczych przyciągają wielu turystów.

Co roku organizowane są tutaj Kaczawskie Warsztaty Artystyczne. A w samym Dobkowie każdego dnia można odwiedzić miejscowe gospodarstwa i dowiedzieć się więcej o sztuce rzemiosła.

Stolarstwo ozdobne: Andrzej Sielacha

Wyroby z masy solnej: Teresa Kowalska

Hafciarstwo: Barbara Mydlarska (Dobków 10)

„Galerii pod Aniołem”: Rodzina Rudnickich (Dobków 104).

Pracownie ceramicz­ne: Ula Surowiec i Bogdan Harasima (Dobków 96) oraz Agnieszka Gil i Mariusz Kaluta (Dobków 70),Ela Te­latyńska (Dobków 14).

Pasieki: Władysław Książczyk i Andrzej Rzeszut - jedna z 7 pasiek w Dobkowie.

Warsztaty bibułkarskie: Grażyna Grabska (Dobków 10).

Inne polecane szlaki

Zamek Świny


Zamek Świny położony na skalistym cyplu Pogórza Bolkowskiego w odległości 3 km na północny – wschód od Bolkowa, związany jest z rodem Świnków...

Więcej

Newsletter

Zapisz się, aby cały czas być na bieżąco z naszą atrakcyjną ofertą.