Strona główna »» Karpaty Ukraińskie
Karpaty Ukraińskie
Wyprawa na Ukrainę, to nie tylko niezwykła przygoda, ale także podróż sentymentalna – w głąb naszej historii. Podróż na niezwykłe tereny – ciągle dzikie, nieskażone, dziewicze.
Cena:
800.00
PLN

Pełny opis produktu

Masyw Karpat Ukraińskich

Śladami polskiej historii

(15.04-20.04)

 

Informacje ogólne

Wyprawa jest przeznaczona dla osób chcących spróbować swoich sił za kierownicą samochodu terenowego w   ekstremalnych warunkach. Podróżować będziemy w dużej mierze bezdrożami i drogami szutrowymi, które doprowadzą nas do wielu pięknych zakątków Karpat Ukraińskich.

Tym razem stawiamy na górskie przeprawy, strome podjazdy i zjazdy, podczas których uczestnicy będą mieli okazję zmierzyć się z wieloma przeszkodami, a niekiedy będą musieli spróbować siły własnych mięśni. Zaś naszym głównym celem jest dotarcie, mało uczęszczanymi drogami do miejsc, które odegrały ważną rolę w kształtowaniu naszej historii.

Samochody biorące udział w wyjeździe, muszą mieć sprawny napęd na 4 koła i posiadać odpowiednie wyposażenie biwakowe. Wyprawa będzie miała charakter kameralny, oznacza to że liczba samochodów będzie ograniczona do 10. 

 

Trasa

Dzień 1  

Spotykamy się  rano na przejsciu granicznym Ustrzyki Dolne ( Krościenko) Pokonując przeszkody terenowe przeniesiemy się do Ukrainskiej części Karpat,  (początek od granicy) do miejscowości Turka.

 

Dzień 2

Przeprawa przez góry. Nie zabraknie połonin, pięknych widoków i off-roadu. Dojeżdzamy do Slawska.

 

Dzień 3

Wyjazd z przełęczy w kierunku górskiej  miejscowości na  Torun. Tego dnia zaznamy jeszcze więcej off roadu;). Trasa będzie przebiegała górami w kierunku jeziora Synewirskiego. Jezioro Synewirskie zwane też „Morskim Okiem”, ma powierzchnię około 7 ha i jest największym naturalnym zbiornikiem w Karpatach ukraińskich, a jego głębokość dochodzi nawet do 20 metrów. Synewirskie Jezioro jest zbiornikiem osuwiskowym, znajdującym się na terenie Parku Narodowego „Synewir”, pomiędzy szczytami Ozirna /1500 m n.p.m./ a Gorganem Wyszkowskim /1439 m n.p.m./.


Dzień 4

Po śniadaniu wyjazd w trasę górami w kierunku  Ustja-Czorna.

 

Dzień 5

Dzisiaj będzimy zdobywać i przekraczać Przełęcz Legionów (Rogodze Wielkie). Czeka nas  ciężka trasa offroadowa, bo jest to jeden z najdzikszych terenów Ukrainy. W październiku 1914 roku legioniści, wybudowali przez tę przełęcz trasę pozwalającą na przeprowadzenie głównych sił uderzeniowych. Na przełęczy znajduje się Krzyż Legionów, a w pobliżu - po zakarpackiej stronie - Cmentarz Legionów.

 

Dzień 6  Powrót do kraju.

 

Wyprawa na Ukrainę, to nie tylko niezwykła przygoda, ale także podróż sentymentalna – w głąb naszej historii. Proponujemy Państwu wyprawę na niezwykłe tereny – ciągle dzikie, nieskażone, dziewicze. Piękne górskie łąki, lasy, rzeki i jeziora  w połączeniu  z  dzikością gór i niewielką ilością turystów sprawia, że obszar Karpat Ukraińskich jest niezwykłą atrakcją dla turystyki off-roadowej.

Podróż rozpoczyna się w Przemyślu, skąd wspólnie wyruszamy w kierunku granicy polsko – ukraińskiej. Czeka nas siedem dni ekstremalnej przeprawy przez wysokogórskie szlaki, przełęcze, rzeki i jeziora, po trudnych, ale i pięknych przyrodniczo terenach, na których rozegrała się część historii naszego kraju.

Pogoda

Pogoda w Karpatach Ukraińskich jest bardzo podobna do tej w polskich górach. W związku z niskimi temperaturami w nocy, noclegi przewidujemy w agroturystykach

Nocleg

Noclegi spędzimy w agroturystykach. Należy jednak pamiętać o zapakowaniu sprzętu campingowego (obiady w terenie)

Cena

Opłata za uczestnictwo w imprezie wynosi  800 zł przy dwóch osobach w samochodzie.

Wynajęcie samochodu na wyprawę (Nissan Patrol) - 5 000 zł

1 000 zł - osoba w naszym samochodzie.

 

Cena obejmuje przewodnictwo polskiego i ukraińskiego przewodnika, pomoc w naprawach (holowanie do najbliższej miejscowości), opracowanie trasy.

Do ceny należy doliczyć opłaty za ewentualne noclegi w hotelach/pensjonatach, wyżywienie, koszt paliwa oraz opłaty związane ze zwiedzaniem różnych obiektów.

 

 

KONTAKT

ActiveTrip

ul. Kościelna 6/1

59-550 Wojcieszów

tel:+48 505 313 560      

e-mail: info@activetrip.pl

Dostępne terminy

Kwiecień 2024
Pon Wt Śr Czw Pt Sob Nd
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Dostępne terminy są zaznaczone kolorem zielonym.

Newsletter

Zapisz się, aby cały czas być na bieżąco z naszą atrakcyjną ofertą.