Strona główna »» Wyprawa na Półwysep Kola
Wyprawa na Półwysep Kola
Wyprawa na Półwysep Kolski to idealny sposób, aby zobaczyć wszystkie strefy klimatyczne północnej Rosji, a tym samym sprawdzić na własne oczy jak na prawdę wygląda dzika Syberia
Cena:
1500.00
PLN

Pełny opis produktu

 

Półwysep Kolski

 19.06.2013 – 26.06.2014

 

Informacje ogólne

Wyprawa jest przeznaczona dla osób chcących spróbować swoich sił za kierownicą samochodu terenowego w   ekstremalnych warunkach. Wyprawa na Półwysep Kolski to idealny sposób, aby zobaczyć wszystkie strefy klimatyczne północnej Rosji, a tym samym sprawdzić na własne oczy jak na prawdę wygląda dzika Syberia.

To będzie kolejna nasza wyprawa na Półwysep Kolski i do Karelii. Chcemy pokazać Wam tą niezwykłą, tak dziką a jednak leżącą w Europie krainę. Nie trzeba jechać tysięcy kilometrów, aby zobaczyć tajgę, czy torfową tundrę. Można zażyć niewygód i przygód blisko od granicy Unii. Egzotyką tej wyprawy jest przyroda. Będzie nas otaczać i wdzierać się do naszych obozowisk każdego dnia. Spokój i cisza bezludzia, krystaliczne powietrze, nocowanie w lesie i trochę trudniejszych dróg do pokonania.

Samochody biorące udział w wyjeździe, muszą mieć sprawny napęd na 4 koła i posiadać odpowiednie wyposażenie biwakowe. Wymagamy od każdego uczestnika, aby wyposażył swój samochód w błotne opony typu MT. Trasa jest przejezdna dla każdego samochodu terenowego z reduktorem, warunkiem są tylko odpowiednie opony. Z dodatkowego wyposażenia zalecamy osłony podwozia, wyciągarkę, trapy, hi-lift, łopatę, linę kinetyczną (szczegóły przesyłamy mailem).

Wyprawa będzie miała charakter kameralny, oznacza to że liczba samochodów będzie ograniczona do 10. 

 

Trasa

Długość trasy ok. 2500 km (+ 600km dojazd z Suwałk pod granicę Rosyjską)

Organizatorzy przewidują osiem jednodniowych etapów ekstremalnej podróży.

 

Trasa jest ułożona w taki sposób, abyśmy jak najwięcej czasu spędzali pośród dzikiej przyrody. Walory krajoznawcze tej wyprawy predestynują ją raczej dla miłośników przyrody oraz ludzi lubiących bliski z nią kontakt, nie wzdragających się przed natłokiem komarów, niewygodami dzikich noclegów czy niestabilną aurą. Bardzo długie odcinki trasy będziemy przejeżdżać po zniszczonych drogach, a więc dość wolno i czujnie, aby nie zniszczyć zawieszenia.

Spotykamy się na granicy łotewsko-rosyjskiej. Tu zaczyna się nasza przygoda! Pomożemy Wam przejść przez biurokrację celników. Ruszamy w kierunku Petersburga, a następnie dalej na północ. Przed nami Jezioro Ładoga, miasteczko Mielnikowo oraz wioseczkę Kurjojki z małymi, niebieskimi domeczkami pośród szarych głazów i granatowej wody jezior. W Karelii jezior jest więcej niż lądu.

Kolejny odcinek naszej wyprawy wiedzie trudnymi bezdrożami dzikiej tundry. Będziemy mijać kolejne malownicze wioseczki przytulone do bezkresnych lasów i czystych jezior, aż dotrzemy do Miedwieżegorska.

Kierując się dalej na północ lasy tajgi ustąpią miejsca niedostępnym moczarom, trawiaste łąki będą się ciągnąć po horyzont, z rzadka tylko ukwiecone maleńkimi drzewkami. Asfaltową drogą dotrzemy do miasteczka Kandalaksza nad Morzem Białym. Stąd już niedaleko do Umba, z którego drogą przez interior półwyspu Kolskiego, jedyną w całości przejezdną, przebijać będziemy się do miasta - kopalni Apatity. Jest to odcinek, w trakcie którego zobaczymy pozostałości kołchozów i łagrów. Przewidziany nocleg to opuszczona wioska Muna. Wieczorem zrobimy dużo hałasu, to dobry czas na huczną zabawę, aby odstraszyć niedźwiedzie.

Następnego dnia mijając wielkie kopalnie niklu i apatytów dotrzemy do Murmańska. Przejedziemy przez tereny zupełnie zniszczone przez przemysł, to tak dla kontrastu do dzikiej przyrody jaka nas otaczała przez ostatnie kilka dni. Kiedy wyjedziemy z Murmańska kierujemy się na norweskie miasto Kirkenes. Tu nasza wspólna przygoda dobiega końca. Rozstajemy się z Wami na granicy rosyjsko-norweskiej. Doświadczenie z poprzednich imprez nauczyło nas, że uczestnicy zwykle z Murmańska kierują się na Nord Cape, dlatego ta edycja wyprawy na północ Rosji kończy się na granicy norweskiej. Powrót  każdy realizuje we własnym zakresie, na przykład przez Finlandię.

 

Pogoda

Średnia temperatura w czerwcu to około 11˚C. W nocy może spaść w okolicę zera, biorąc pod uwagę nocleg na dziko warto wyposażyć się w puchowy śpiwór.

Na półwyspie Kola aura zmienia się podobnie jak to się dzieje w górach. Warto zabezpieczyć się przed deszczem.

„Dzień polarny" trwa od 23 maja do końca lipca. 

 

Nocleg

Noclegi spędzamy w lesie, nad jeziorami lub rzekami. Większość noclegów spędzimy w namiotach dziko. Należy o tym pamiętać, przy pakowaniu sprzętu campingowego, aby mieć odpowiednie wyposażenie. 

 

Cena

Opłata za uczestnictwo w imprezie wynosi  1500 zł przy dwóch osobach w samochodzie.

Wynajecie samochodu (Nissan Patrol) - 5 000 zł

1500 zł - osoba w naszym samochodzie

 

 

Cena obejmuje pomoc w naprawach (holowanie), ubezpieczenie, pomoc przy załatwianiu wiz oraz opracowanie trasy.

Do ceny należy doliczyć opłaty za ewentualne noclegi w hotelach/pensjonatach, paliwo oraz opłaty związane ze zwiedzaniem różnych obiektów.

 

KONTAKT

ActiveTrip

ul. Wietrzna 91

53-024 Wrocław

tel: +48 505 313 560      

e-mail: info@activetrip.pl

Dostępne terminy

Marzec 2024
Pon Wt Śr Czw Pt Sob Nd
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Dostępne terminy są zaznaczone kolorem zielonym.

Newsletter

Zapisz się, aby cały czas być na bieżąco z naszą atrakcyjną ofertą.