Strona główna »» Wyprawa do Litwy, Łotwy i Estonii
Wyprawa do Litwy, Łotwy i Estonii
Krajobraz Litwy, Łotwy oraz Estonii był w dużej mierze ukształtowany przez kolejne zlodowacenia. Do dziś możemy podziwiać ich wpływy w postaci niezliczonej ilości jezior
Cena:
2000.00
PLN

Pełny opis produktu

 

Litwa, Łotwa, Estonia

(26.04 - 04.05.2014)

 

Informacje ogólne

Wyprawa jest przeznaczona dla osób chcących poznać urokliwe kraje nadbałtyckie z innej perspektywy niż autobus z przewodnikiem. Krajobraz tych krain był w dużej mierze ukształtowany przez lodowce. Znajdziemy tu niezliczona ilość jezior oraz mniejszych stawów, ulokowanych pomiędzy polodowcowymi wzgórzami. Podróżować będziemy w dużej mierze bezdrożami i drogami szutrowymi, tak by dotrzeć do miejsc gdzie zwykli turyści nie mają dostępu. Trasa została tak zaplanowana by dać Państwu możliwość na zwiedzanie oraz poznawanie tych krajów bez pośpiechu.

 

Trasa wyprawy będzie wiodła po krainach Litwy, Łotwy oraz Estonii, będą również Państwo mieli okazję zwiedzić wybrzeża Morza Bałtyckiego tych krajów. Tym razem stawiamy na zwiedzanie i wypoczynek w sielskich krainach opisywanych przez naszego narodowego wieszcza. Samochody biorące udział w wyjeździe, muszą mieć sprawny napęd na 4 koła i posiadać odpowiednie wyposażenie biwakowe. Wyprawa będzie miała charakter kameralny, oznacza to że liczba samochodów będzie ograniczona do 10.

Trasa

Krajobraz Litwy, Łotwy oraz Estonii był w dużej mierze ukształtowany przez kolejne zlodowacenia. Do dziś możemy podziwiać ich wpływy w postaci niezliczonej ilości jezior, mieszczących się pomiędzy wzgórzami.

Trasa wyprawy pozwoli podziwiać nam zarówno piękno krajobrazów oraz historycznych zabytków. Wspólna historia oraz niedaleka odległość tych krain sprawia, że są one nam bliskie. Będziemy mieli okazje zobaczyć przepiękne zabytki architektury jak np. zamek na wodzie w miejscowości Troki, czy młyn wodny w miejscowości Ginuciai. Po drodze mijamy Parki Krajobrazowe oraz Narodowe (Dzukijos, Traku, Aukstaitijos), dzięki którym będziemy mogli podziwiać piękno przyrody tych krain: zwierzęta, rośliny, wodospady i skaliste, nadmorskie urwiska oraz jeziora (Galve/Litwa, Dringis/Litwa, Raznas/Łotwa, Cirma/Łotwa, Peipsi/Estonia). Zwiedzimy również Tallin i jego największe atrakcje (gotycki ratusz, baszty, kościoły). Same wybrzeże Morza Bałtyckiego dostarczy Państwu niezapomnianych wrażeń oraz widoków (Parnu/Estonia – Meleki/Łotwa).

Pogoda

Pogoda w maju przypomina tę występującą u nas w kraju, tylko kilka stopni niżej. Średnia temperatura w ciągu dnia to około 16 stopni, noce bywają chłodniejsze. Ze względu na obecność morza często jest wietrznie i wilgotno. Warto zabrać z sobą parasol i pelerynę.

Nocleg

Większość noclegów spędzimy na campingach lub nocując w namiotach dziko. Należy o tym pamiętać, przy pakowaniu sprzętu campingowego, aby mieć odpowiednie wyposażenie. Osoby potrzebujące większego kontaktu z cywilizacją, będą mogły skorzystać z hoteli i pensjonatów (co 2-3 dni).

Cena

Opłata za uczestnictwo w imprezie wynosi  2000 zł przy dwóch osobach w samochodzie.

Wynajęcie samochodu na wyprawę (Nissan Patrol) - 5 000 zł.

2 000 zł - osoba w naszym samochodzie.

 

Cena obejmuje pomoc w naprawach (holowanie), ubezpieczenie, opracowanie trasy.

Do ceny należy doliczyć opłaty za ewentualne noclegi w hotelach/pensjonatach, koszt paliwa oraz opłaty związane ze zwiedzaniem różnych obiektów czy muzeów.

Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem imprez dostępnym w zakładce "O nas"

 

KONTAKT

ActiveTrip

ul. Wietrzna 91

53-024 Wrocław

tel: +48 505 313 560      

e-mail: info@activetrip.pl

Dostępne terminy

Marzec 2024
Pon Wt Śr Czw Pt Sob Nd
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Dostępne terminy są zaznaczone kolorem zielonym.

Newsletter

Zapisz się, aby cały czas być na bieżąco z naszą atrakcyjną ofertą.