Strona główna »» Wyprawa w Karpaty Ukraińskie
Wyprawa w Karpaty Ukraińskie
Wyprawa na Ukrainę, to nie tylko niezwykła przygoda, ale także podróż sentymentalna – w głąb naszej historii. Podróż na niezwykłe tereny – ciągle dzikie, nieskażone, dziewicze.
Cena:
2000.00
PLN

Pełny opis produktu

 

Masyw Karpat Ukraińskich

Śladami polskiej historii

(16.08 - 23.08.2014)

 

Informacje ogólne

Wyprawa jest przeznaczona dla osób chcących spróbować swoich sił za kierownicą samochodu terenowego w   ekstremalnych warunkach. Podróżować będziemy w dużej mierze bezdrożami i drogami szutrowymi, które doprowadzą nas do wielu pięknych zakątków Karpat Ukraińskich.

Tym razem stawiamy na górskie przeprawy, strome podjazdy i zjazdy, podczas których uczestnicy będą mieli okazję zmierzyć się z wieloma przeszkodami, a niekiedy będą musieli spróbować siły własnych mięśni. Zaś naszym głównym celem jest dotarcie, mało uczęszczanymi drogami do miejsc, które odegrały ważną rolę w kształtowaniu naszej historii.

Samochody biorące udział w wyjeździe, muszą mieć sprawny napęd na 4 koła i posiadać odpowiednie wyposażenie biwakowe. Wyprawa będzie miała charakter kameralny, oznacza to że liczba samochodów będzie ograniczona do 10. Istnieje możliwość połączenia tego wyjazdu z wyprawą na Półwysep Krymski.

Trasa

Długość trasy ok. 1200 km

Organizatorzy przewidują siedem jednodniowych etapów ekstremalnej podróży, przez bezdroża Ukraińskich Karpat.

 

Wyprawa na Ukrainę, to nie tylko niezwykła przygoda, ale także podróż sentymentalna – w głąb naszej historii. Proponujemy Państwu wyprawę na niezwykłe tereny – ciągle dzikie, nieskażone, dziewicze. Piękne górskie łąki, lasy, rzeki i jeziora  w połączeniu  z  dzikością gór i niewielką ilością turystów sprawia, że obszar Karpat Ukraińskich jest niezwykłą atrakcją dla turystyki off-roadowej.

Podróż rozpoczyna się w Przemyślu, skąd wspólnie wyruszamy w kierunku granicy polsko – ukraińskiej. Czeka nas siedem dni ekstremalnej przeprawy przez wysokogórskie szlaki, przełęcze, rzeki i jeziora, po trudnych, ale i pięknych przyrodniczo terenach, na których rozegrała się część historii naszego kraju.

Pierwszy przystanek na trasie to narciarski kurort Sławskoje oraz malownicze, górskie jezioro Siniwir. Dalej czeka nas przeprawa w kierunku Przełęczy Rogodze Wielkie w Karpatach Wschodnich, zwanej również Przełęczą Legionów. Pokonamy trasę, którą w październiku 1914 roku przemierzyli polscy legioniści walczący w I wojnie światowej.

Przed nami Podole – w dorzeczu Dniestru i Bohum, gdzie zwiedzimy twierdze i zamki w Kamieńcu Podolski, Melnicy, Czeonogrodzie, Terebowli i Zbarażu. Na zakończenie - zobaczymy głęboki na 150 m kanion z wodospadem na rzece Dżurin, a chętni będą mieli okazję spłynąć katamaranami po Dniestrze.

Pogoda

Pogoda w Karpatach Ukraińskich jest bardzo podobna do tej w polskich górach. Średnia temp. w sierpniu kształtuje się na poziomie około 20˚C, natomiast w nocy około 15˚C.

Nocleg

Większość noclegów spędzimy na campingach lub na dziko. Należy o tym pamiętać, przy pakowaniu sprzętu campingowego, aby mieć odpowiednie wyposażenie. Osoby potrzebujące większego kontaktu z cywilizacją, będą mogły skorzystać z hoteli i pensjonatów (co 2-3 dni).

Cena

Opłata za uczestnictwo w imprezie wynosi 2 000 zł przy dwóch osobach w samochodzie.

Wynajęcie samochodu na wyprawę (Nissan Patrol) - 5 000 zł

2 000 zł - osoba w naszym samochodzie.

 

Cena obejmuje pomoc w naprawach (holowanie), ubezpieczenie, opracowanie trasy.

Do ceny należy doliczyć opłaty za ewentualne noclegi w hotelach/pensjonatach, koszt paliwa oraz opłaty związane ze zwiedzaniem różnych obiektów.

Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem imprez dostępnym w zakładce "O nas"

 

KONTAKT

ActiveTrip

ul. Wietrzna 91

53-024 Wrocław

tel:+48 505 313 560      

e-mail: info@activetrip.pl

Dostępne terminy

Kwiecień 2024
Pon Wt Śr Czw Pt Sob Nd
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Dostępne terminy są zaznaczone kolorem zielonym.

Newsletter

Zapisz się, aby cały czas być na bieżąco z naszą atrakcyjną ofertą.