Strona główna »» Wyprawa do Albanii
Wyprawa do Albanii
Zapraszamy na wyprawę do Albania - kraju o burzliwej historii, wspaniałych krajobrazach i pysznej kuchni regionalnej
Cena:
2500.00
PLN

Pełny opis produktu

 

WYPRAWA DO ALBANII

(01.10 - 10.10.2014)

 

Informacje ogólne

Proponujemy wyprawę do niezwykłego kraju, jakim jest Albania  - kraju o burzliwej historii, wspaniałych krajobrazach i pysznej kuchni regionalnej. Jest to jedno z ciekawszych państw bałkańskich, gdzie na niewielkim terenie kryje się niezliczona liczba atrakcji.

Na północy kraju czeka na nas niezwykłe Jezioro Szkoderskie, otoczone parkiem narodowym, przepiękne krajobrazy Gór Północnoalbańskich, w centrum kraju łagodniejsze wzgórza i przyciągające ciepłem wybrzeże Adriatyku na zachodzie kraju.

Na trasie czekają nas przeprawy przez górskie bezdroża, kręte drogi nad Morzem Jońskim, kolorowa stolica kraju czy starożytne osady. Będzie też czas na ciężkie zmagania z samochodem, na kosztownie tutejszej kuchni, leniuchowanie nad morzem czy nocne szaleństwa w stolicy. Jest to kraj dla osób gotowych na niezwykłą przygodę, chcących poznać zupełnie coś nowego.

Samochody biorące udział w wyjeździe, muszą mieć sprawny napęd na 4 koła i posiadać odpowiednie wyposażenie biwakowe. Wyprawa będzie miała charakter kameralny, oznacza to że liczba samochodów będzie ograniczona do 10. Istnieje możliwość połączenia tego wyjazdu z wyprawą do Czarnogóry.

Trasa

Trasa jest zróżnicowana, będziemy pokonywać drogi szutrowe i asfaltowe. Średni dzienny dystans wynosi ok. 100 km. W sumie pokonamy ok. 1050 km. Zapraszamy rodziny na wspólne eksplorowanie Albanii. 

Spotkamy się  w Podgoricy i zaczynamy ambitnie w Parku Narodowym Theth, dalej pojedziemy nad jezioro Szkoderskie, przejedziemy kawałek wybrzeża, aby dotrzeć do Lezha - miasta, położonego nad rozlewiskami Kune-Vain, które są nie lada gratką dla ornitologów. Kolejnym punktem będzie Kruja – miasto, które jest związane z działalnością Skandebega - narodowego bohatera Albanii. Zobaczymy zamek, w którym urzędował. Potem zajrzymy do Tirany – stolicy kraju. Na trasie znajdzie się również monaster w Ardenicy, dawna miejscowość Apollonia, starożytne perełki,  takie jak Butrint i Saranda oraz Gjirokaster – kolejne miasto muzeum, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Kilometry, które będziemy pokonywać między wyznaczonymi punktami, dostarczą nam licznych wrażeń, ponieważ albańskie drogi zaskakują na każdym kroku ;)

Pogoda

Albania leży w strefie klimatu podzwrotnikowego, śródziemnomorskiego na wybrzeżu oraz górskiego w głębi kraju. Średnia temp. w październiku kształtuje się na poziomie około 20˚C.

Noclegi

Większość noclegów spędzimy na kempingach lub na dziko. Należy pamiętać przy pakowaniu sprzętu kempingowego, aby mieć odpowiednie wyposażenie. Osoby potrzebujące większego kontaktu z cywilizacją, będą mogły skorzystać z hoteli i pensjonatów (co 2-3 dni).

Cena

Opłata za uczestnictwo w imprezie wynosi 2 000 zł przy dwóch osobach w samochodzie.

Wynajęcie samochodu na wyprawę (Nissan Patrol) - 3 500 zł.

2 000 zł - osoba w naszym samochodzie.

 

Cena obejmuje pomoc w naprawach (holowanie), ubezpieczenie, opracowanie trasy.

Do ceny należy doliczyć opłaty za ewentualne noclegi w hotelach/pensjonatach, koszt paliwa, oraz opłaty związane ze zwiedzaniem różnych obiektów.

 

 

 

KONTAKT

ActiveTrip

ul. Wietrzna 91

53-024 Wrocław

tel: +48 505 313 560      

e-mail: info@activetrip.pl

 

Dostępne terminy

Kwiecień 2024
Pon Wt Śr Czw Pt Sob Nd
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Dostępne terminy są zaznaczone kolorem zielonym.

Newsletter

Zapisz się, aby cały czas być na bieżąco z naszą atrakcyjną ofertą.